You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Jak Grać krótka instrukcja

Zarejestruj się

Stwórz konto gracza poprzez darmową rejestrację w serwisie. Kliknij przycisk rejestracja, wprowadź podstawowe dane (LOGIN, EMAIL, HASŁO), potwierdź autentyczność swojego adresu mailowego poprzez kliknięcie w otrzymany na podany adres email link z portalu. I GOTOWE.

Zaloguj się

Zaloguj się do portalu używając podanych przy rejestracji LOGINU I HASŁA. Po udanym zalogowaniu zobaczysz stronę z aktualną listą rozgrywek, zarówno tych w które już grasz jak i tych do których możesz dołączyć.

Wybierz grę

Kliknij na nazwę rozgrywki w którą chcesz zagrać. Zostaniesz przeniesiony do okna z informacją szczegółową na temat wybranej gry. Wybrana gra może być w różnej fazie:

a. Gra jest na liście gier gracza, ale jeszcze się nie rozpoczeła

a. Gra jest na liście gier gracza i jest już uruchomiona

c. Gra nie jest na liście gier gracza i jeszcze się nie rozpoczeła

d. Gra nie jest na liście gier gracza ale jest już uruchomiona

Wybór gry z Twojej listy

A. Jeśli wybrana gra jest z Twojej listy gier ale jeszcze się nie rozpoczeła, zobaczysz informację, kiedy dokładnie nastąpi jej rozpoczęcie. Po tym czasie możesz zacząć rozwiązywać pierwsze zadania.

B. Jeśli wybrana gra jest z Twojej listy gier i jest juz rozpoczeta to zostanie wyświetlone aktualne zadanie. System pokaże też ile czasu zostało do zakończenia tego zadania, lub całej gry jeśli zadanie to jest ostatnim z całej gry. Dodatkowo w czasie rzeczywistym bedzie wyświetlana ilość punktów do zdobycia. Pamiętaj im szybciej rozwiążesz daną łamigłówkę, tym więcej punktów zgarniesz. Jak to działa?

Jak działa przyznawanie punktów?

Ogólna zasada mówi, że im szybciej zostanie rozwiązana zagadka tym więcej punktów zostanie przyznanych. Każde zadanie ma wyznaczony czas startu oraz czas zakończenia i w zależności od tego w kiedy zostanie podane rozwiązanie system naliczy odpowidnią ilość punktów.

Przykłady:

Zagadka trwa 10 godzin a rozwiązanie nastąpi po 5 godzinach (50% czasu), gracz otrzyma 50% możliwych punktów

Zagadka trwa 10 godzin a rozwiązanie nastąpi po 9 godzinach (90% czasu), gracz otrzyma tylko 10% możliwych punktów

Wybór gry spoza Twojej listy

A. Jeśli wybrana gra jest spoza Twojej listy a gra jeszcze się nie rozpoczeła, zobaczysz informację, kiedy dokładnie nastąpi jej rozpoczęcie i przycisk pozwalający na dołączenie do gry. Do gry można dołączyć na dwa sposoby opisane poniżej.

B. Jeśli wybrana gra jest spoza Twojej listy i jest juz rozpoczeta to zostanie wyświetlone aktualne zadanie oraz przycisk pozwalający na dołączenie do gry. Do gry można dołączyć na dwa sposoby opisane poniżej.

Lokalizacja

Większość zadań w grze wymaga wyjścia z domu w celu znalezienia rozwiązania. Trzeba np. odszukac pomnik, specjalne miejsce i w oparciu o wskazówki wzawarte w zagadce znależć jej rozwiązanie. Dlatego każda gra zawiera informację o lokalizacji w której gra się toczy. Może to być miasto, województwo lub nawet cały kraj. Jeżeli dana gra nie wymaga wychodzenia z domu to lokalizacja bedzie ustawiona na wartość "ON-LINE".

Dołączanie do gry

Do gry można dołączyć na dwa sposoby

Bezpłatnie

Opłacając kwotę wejścia do gry (każda gra ma swoją indywidualną stawkę)

Dołączenie bezpłatne pozwala w pełni korzystać z gry (rozwiązywać poszczególne zadania) jednak nie dopisuje gracza do listy rankingowej i nie daje możliwości zdobycia nagrody za grę, nawet jeśli gracz zdobędzie najwyższą liczbę punktów. Dopisanie się do gry po wpłaceniu opłaty za grę znosi powyżej przytoczone ograniczenia. GRACZ WALCZY O NAGRODĘ GŁÓWNĄ!

Podpowiedzi

Każda gra sklada się z kilku (maksymalnie 10) różnego rodzaju zadań. Podczas ich rozwiązywania gracz ma prawo dokupić podpowiedź do wybranej zagadki. Żeby skorzystać z tej możliwości musza być spełnione dwa warunki:

Podpowiedzi są jeszcze dostęne - każda gra ma swój limit podpowiedzi, np. można wykupić tylko 2 lub 3 lub 4 podpowiedzi na całą grę

Została uiszczona opłata za podpowiedź - każda podpowiedź ma swoją cenę, uzależnioną od trudności zagadki

Po opłaceniu podpowiedzi pojawi się przycisk z napisem PODPOWIEDŹ który po wciśnięciu wyświetli informację naprowadzające na rozwiązanie zagadki.

Odpowiedzi

W celu rozwiazania danego zadania należy podczas jego trwania wpisać swoją odpowiedź w pole ROZWIĄZANIE i zatwierdzić je przyciskiem. Po udzieleniu poprawnego rozwiązania gracz otrzyma potwierdzenie a system zapisze zdobytą ilość punktów. Po udzieleniu błędnej odpowiedzi gracz dostanie informację o tym i możę grać dalej. Po rozwiązaniu aktualnej zagadki gracz zobaczy informaję kiedy wystartuje następna zagadka z aktualnej gry.

Koniec gry

Po rozwiązaniu ostatniego zadania w danej grze i po upływie czasu jego zakończenia gra się kończy a gracz który uzyskał największa ilość punktów zdowbywa nagrodę główną. Warunkiem jest uczestnictwo w grze po wcześniejszym opłaceniu wpisowego do gry. Jeśli w danej grze wygrał uczestnik który grał bez opłaty to nagrodę zdobywa pierwszy w kolejności gracz z największą ilością ponktów, który opłacił daną grę.